block FEFCO

Naše firma používá katalog FEFCO vyvinutý Evropskou federací výrobců vlnité lepenky. Cílem katalogu je zjednodušení rozlišení druhů konstrukcí kartonážních výrobků pomocí mezinárodního značení. Doufáme, že tímto přispějeme ke zkvalitnění komunikace.

point Symboly:

  • D - délka
  • Š - šířka
  • V - výška

point Pro měření a uvádění rozměrů obalů platí tato pravidla:

  • rozměry se uvádějí v mm
  • rozměry se uvádějí v pořadí DxŠxV
  • uvádějí se vnitřní rozměry rozloženého obalu
  • kódy konstrukcí obalů, rozdělení do konstrukčních skupin
  • číselné kódy základních konstrukcí obalů jsou 4 místné a začínají nulou

point Klikněte na kategorii nebo obrázek pro další popis

f02 01 Přířezy
K této položce katalogu FEFCO nesjou další informace, klikněte na obrázek nebo na popis kategorie pro další informace.

 
f02 02 Klopové krabice
z jednoho - někdy dvou přířezů, součástí jsou klopy víka a dna. Hrany jsou slepené, sešité drátem případně slepené lepicí páskou. Dodávají se rozložené.

 
f02 03 Krabice s víkem
se skládají z dvou nebo více dílů (většinou dno/víko nebo dno/tělo/víko). Vrchní díl je nasunut přes spodní díl (dno) nebo obě dna jsou nasunuty přes tělo obalu. Jednotlivé díly jsou lepené, šité nebo samosvorné.
 
f02 04 Skládané obaly
jsou převážně nelepené, nesešívané obaly, nejčastěji z jednoho přířezu (často označované jako tvarové výseky). Dvě případně všechny boční stěny a víko jsou spojeny se dnem pomocí různě konstrukčně řešených zámků.
 
f02 05 Zasouvací obaly
se skládají z více se do sebe zasouvacích kroužků, manžet a dutinek. Tato skupina obsahuje i přebaly pro jiné typy konstrukcí.

 
f02 06 Pevné obaly
nejčastěji se skládají z dvou stranových dílů - bočnic a jednoho středního dílu - těla, který tvoří dno a víko. Sestavovány jsou spotřebitelem - sešívány drátem.

 
f02 07 Slepené obaly
jsou jednodílné obaly vyrobeny z jednoho přířezu v některých případech pomocí vícebodového lepení(3x až 6x), které jsou dodávány složené na plocho a sestaví se jednoduchým složením. Možnost obálkového dna.
 
f02 09 Vnitřní prvky
jedná se především o vložky, násady, mřížky, dělící stěny, přepážky, vnitřní fixační vložky - polstry pevně spojené s obalem nebo samostatné.

 

Úplný katalog FEFCO ke stažení zde.

Copyright by FEFCO Organisation 2002

Specifické potřeby zákazníků řešíme zakázkovou výrobou - bližší informace zde.